Czy książka może być prezentem idealnym? 

Okres świąteczny potrafi przysporzyć wielu zmartwień i nerwów, zwłaszcza gdy kupujesz prezenty dla bliskich na ostatnią chwilę. Jeśli zastanawiasz się jaki trafiony prezent wręczyć chłopakowi, spieszymy z odpowiedzią – zdecydowanie książkę Stephana Kinga! Świąteczny czas wypełniony spotkaniami rodziną to doskonały czas, by zapoznać się z prozą mistrza horroru.

Dlaczego książki S. Kinga warto dać w prezencie chłopakowi?

Chociaż gustów jest tyle, co ludzi na świecie, pośród gatunków książek można wyłonić kilka(naście!) kategorii, które podobają się szerokiemu gronu odbiorców męskich. Jak wiadomo, mężczyźni są osobnikami nieskomplikowanymi. Dzieła Stephena Kinga są różnorodne gatunkowo, jednak zawsze są to wymysły budzące grozę, przerażenie, odrazę, ale i przede wszystkim fascynację. Umysł arcymistrza pióra nieodmiennie błądzi pośród najciemniejszych sfer ludzkiej duszy, poddając w wątpliwość wartości dobra i zła. Książki tego niezwykle płodnego pisarza od lat podbijają rynek wydawniczy, jak i filmowy. Twój chłopak na pewno będzie Ci dziękował za ten gwiazdkowy prezent!

Książka – idealny prezent dla chłopaka na święta

Aby ułatwić Ci ten magiczny czas świątecznych zakupów, przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych książek Stephana Kinga. Oto lista książek, które na pewno pokocha Twój chłopak:

– “Smętarz dla zwierzaków” – po przeprowadzce do nowego domu rodzina odkrywa w okolicy cmentarz o niezwykłych mocach. Na skutek igraszek losu, niebawem zaczynają się dziać przerażające rzeczy.

– “Miasteczko Salem” – tytułowe miasteczko zdaje się być nawiedzone przez złe do szpiku kości moce. Ludzie umierają jeden za drugim, śmierć nie oszczędza nikogo, ani dzieci, ani starców. Jednak mieszkańcy nie poddadzą się łatwo. Wypowiedzą wojnę nawet śmierci.

– “To” – miasteczko Derry owiane jest złą sławą pośród miejscowych. Właśnie tutaj dzieci giną w niewyjaśnionych okolicznościach w pobliżu kanałów. Jednak tylko dzieci potrafią dostrzec sprawcę, który zalągł się w rurach – krwiożercze, przyjmujące różne formy TO. 

– “Mroczna Wieża” – seria książek skupiająca się wokół Rolanda Deschaina, ostatniego z rewolwerowców, którzy przemierza świat w poszukiwaniu mężczyzny odzianego w czerń. Tytułowa wieża staje się centrum, nie tylko wszechświata, ale i zmagań, których celem jest poznanie jej tajemnic. Czy faktycznie jest to miejsce, w którym będzie można rozwiązać tajemnicę istnienia, czasu i przestrzeni?

– “Lśnienie” – chociaż dzieło tkwi w niesławnym cieniu swojej siostrzanej adaptacji filmowej, pozostaje nadzwyczajnym studium ludzkiej psychiki, relacji pomiędzy dwojgiem ludzi. To pozycja klasyczna pośród książek Kinga i warto po nią sięgnąć.