Książka nie jest zwykle pierwszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy, gdy zastanawiamy się nad prezentem świątecznym dla faceta. Jak się jednak okazuje, jest niezwykle uniwersalnym. W księgarniach znajdziemy mnóstwo tytułów, co pozwoli nam dopasować pozycję do gustu konkretnej osoby. Jeśli szukasz idealny Prezent dla chłopaka na święta (gdzie kupić), z pewnością znajdziesz odpowiednią pozycję!

Książka dotycząca Jego pasji 

Książki są doskonałym sposobem na rozwijanie własnych zainteresowań. Choć w dobie internetu mamy zdecydowanie ułatwiony dostęp do informacji, ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. W internecie może publikować każdy. Nawet osoby posiadające znikomą wiedzę w danym temacie. Sięgając po książkę, wystarczy krótki research, by dowiedzieć się, czy autor zna się na rzeczy. Dzięki temu możesz podsunąć swojemu chłopakowi pozycję zawierającą same rzetelne informacje o jego pasji. A przy tym wiedza jest skondensowana w jednym miejscu. Gdy będzie chciał się czegoś dowiedzieć lub przypomnieć wystarczy, że sięgnie po książkę i powróci do konkretnego fragmentu. 

Książki, które pomogą odkryć nową pasję

Twój partner narzeka na brak ciekawych zajęć, które po godzinach pracy mogłyby go pochłonąć? Możesz pomóc mu w odkrywaniu jego pasji, wręczając w prezencie książkę. Nie oznacza to od razu, że czytanie ma stać się jego pasją. Możesz po prostu sięgać po książki z gatunku non fiction dotyczące konkretnych zainteresowań. Może czytanie książek o górskich wyprawach zachęci go do spróbowania nowej aktywności? 

Długie podróże służbowe? Zadbaj, by były przyjemniejsze!

Jeśli Twój chłopak spędza długie godziny w podróży – czy to jako kierowca, czy jako pasażer – możesz zadbać o to, by upływały one znacznie szybciej. Prezent w formie książki wydaje się jednak niezbyt rozsądnym pomysłem, gdy mowa o kierowcy? Niezupełnie! Długie godziny za kierownicą może uprzyjemnić lektor audiobooka. W prezencie nie musisz wręczać bowiem książki papierowej. Audiobooki w tym przypadku sprawdzają się doskonale. Jesteśmy niemal pewni, że na jednej książce audio w podróży się nie skończy.